Auchy-lès-Hesdin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchy-lès-Hesdin
Komunë
noform
Pamje nga Auchy-lès-Hesdin
Stema_figura
Vendndodhja
Auchy-lès-Hesdin is located in Franca
Auchy-lès-Hesdin
Auchy-lès-Hesdin
43°21′32″V 0°47′27″P / 43.3589°V 0.7908°P / 43.3589; -0.7908Koordinatat: 43°21′32″V 0°47′27″P / 43.3589°V 0.7908°P / 43.3589; -0.7908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Le Parcq
Ndërbashkësia Hesdinois
Kryetari Jean-Claude Darque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.61 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Popullsia 1714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62770
INSEE 62050


Auchy-lès-Hesdin është një komunëFrancë. Auchy-lès-Hesdin bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1714 banorë dhe sipërfaqe 9.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]