Auchy-les-Mines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchy-les-Mines
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auchy-les-Mines is located in Franca
Auchy-les-Mines
Auchy-les-Mines
50°23′54″V 2°06′11″L / 50.3983°V 2.1031°L / 50.3983; 2.1031Koordinatat: 50°23′54″V 2°06′11″L / 50.3983°V 2.1031°L / 50.3983; 2.1031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Béthune
Kantoni Cambrin
Ndërbashkësia Artois
Kryetari Jean Clarisse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.1 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 4459 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62138
INSEE 62051


Auchy-les-Mines është një komunëFrancë. Auchy-les-Mines bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4459 banorë dhe sipërfaqe 5.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]