Auchy-lez-Orchies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchy-lez-Orchies
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Auchy-lez-Orchies is located in Franca
Auchy-lez-Orchies
Auchy-lez-Orchies
42°58′27″V 0°11′28″P / 42.9742°V 0.1911°P / 42.9742; -0.1911Koordinatat: 42°58′27″V 0°11′28″P / 42.9742°V 0.1911°P / 42.9742; -0.1911
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Orchies
Ndërbashkësia Espace en Pévèle
Kryetari Jean-Claude Leroy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.79 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 59029


Auchy-lez-Orchies është një komunëFrancë. Auchy-lez-Orchies bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1473 banorë dhe sipërfaqe 7.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]