Audeloncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audeloncourt
Komunë
Vendndodhja
Audeloncourt is located in Franca
Audeloncourt
Audeloncourt
48°06′37″V 5°31′18″L / 48.1103°V 5.5217°L / 48.1103; 5.5217Koordinatat: 48°06′37″V 5°31′18″L / 48.1103°V 5.5217°L / 48.1103; 5.5217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Clefmont
Ndërbashkësia Bourmont, Breuvannes, Saint-Blin
Kryetari Bernard Aubert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.6 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52240
INSEE 52025


Audeloncourt është një komunëFrancë. Audeloncourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 11.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]