Audembert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audembert
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audembert is located in Franca
Audembert
Audembert
49°42′46″V 1°55′48″P / 49.7128°V 1.93°P / 49.7128; -1.93Koordinatat: 49°42′46″V 1°55′48″P / 49.7128°V 1.93°P / 49.7128; -1.93
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Marquise
Ndërbashkësia Terre des Deux Caps
Kryetari Reynald Nardini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62250
INSEE 62052


Audembert është një komunëFrancë. Audembert bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]