Audes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audes
Komunë
Vendndodhja
Audes is located in Franca
Audes
Audes
46°27′31″V 2°33′32″L / 46.4586°V 2.5589°L / 46.4586; 2.5589Koordinatat: 46°27′31″V 2°33′32″L / 46.4586°V 2.5589°L / 46.4586; 2.5589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Montluçon
Kantoni Huriel
Ndërbashkësia Val de Cher
Kryetari Serge Boulade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.26 km2
Lartësia 222 m (m.n.d.)
Popullsia 443 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03010


Audes është një komunëFrancë. Audes bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 443 banorë dhe sipërfaqe 28.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale