Audierne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audierne
Komunë
noform
Pamje nga Audierne
Stema_figura
Vendndodhja
Audierne is located in Franca
Audierne
Audierne
48°01′30″V 4°32′26″P / 48.025°V 4.540556°P / 48.025; -4.540556Koordinatat: 48°01′30″V 4°32′26″P / 48.025°V 4.540556°P / 48.025; -4.540556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Finistère
Qarku Arrondissement Quimper
Kantoni Pont-Croix
Ndërbashkësia Cap-Sizun
Kryetari Joseph Évenat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.95 km2
Popullsia 2319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29770
INSEE 29003


Audierne është një komunëFrancë. Audierne bën pjesë në departamentin Finistèrerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 2319 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 2.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]