Audignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audignon
Komunë
noform
Pamje nga Audignon
Vendndodhja
Audignon is located in Franca
Audignon
Audignon
43°43′24″V 0°36′10″P / 43.723333°V 0.602778°P / 43.723333; -0.602778Koordinatat: 43°43′24″V 0°36′10″P / 43.723333°V 0.602778°P / 43.723333; -0.602778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Saint-Sever
Ndërbashkësia Cap de Gascogne
Kryetari Marcel Pruet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40500
INSEE 40017


Audignon është një komunëFrancë. Audignon bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 9.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]