Audincthun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audincthun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audincthun is located in Franca
Audincthun
Audincthun
43°47′54″V 0°49′30″P / 43.7983°V 0.825°P / 43.7983; -0.825Koordinatat: 43°47′54″V 0°49′30″P / 43.7983°V 0.825°P / 43.7983; -0.825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Fauquembergues
Ndërbashkësia Fauquembergues
Kryetari Casimir Hochart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.26 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 666 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62560
INSEE 62053


Audincthun është një komunëFrancë. Audincthun bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 666 banorë dhe sipërfaqe 15.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]