Audinghen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audinghen
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audinghen is located in Franca
Audinghen
Audinghen
49°24′33″V 1°14′27″P / 49.4092°V 1.2408°P / 49.4092; -1.2408Koordinatat: 49°24′33″V 1°14′27″P / 49.4092°V 1.2408°P / 49.4092; -1.2408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Marquise
Ndërbashkësia Terre des Deux Caps
Kryetari Marc Sarpaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.09 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 584 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62179
INSEE 62054


Audinghen është një komunëFrancë. Audinghen bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 584 banorë dhe sipërfaqe 13.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]