Audon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Audon is located in Franca
Audon
Audon
43°47′54″V 0°49′30″P / 43.7983°V 0.825°P / 43.7983; -0.825Koordinatat: 43°47′54″V 0°49′30″P / 43.7983°V 0.825°P / 43.7983; -0.825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Tartas-Est
Ndërbashkësia Pays Tarusate
Kryetari Roland Tastet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.55 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 322 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40400
INSEE 40018


Audon është një komunëFrancë. Audon bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 7.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale