Audresselles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audresselles
Komunë
noform
Pamje nga Audresselles
Stema_figura
Vendndodhja
Audresselles is located in Franca
Audresselles
Audresselles
44°52′55″V 0°56′52″L / 44.8819°V 0.9478°L / 44.8819; 0.9478Koordinatat: 44°52′55″V 0°56′52″L / 44.8819°V 0.9478°L / 44.8819; 0.9478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Marquise
Ndërbashkësia Terre des deux caps
Kryetari Roger Tourret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.72 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62164
INSEE 62056


Audresselles është një komunëFrancë. Audresselles bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 714 banorë dhe sipërfaqe 5.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]