Audruicq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audruicq
Komunë
Vendndodhja
Audruicq is located in Franca
Audruicq
Audruicq
49°28′27″V 5°57′30″L / 49.4742°V 5.9583°L / 49.4742; 5.9583Koordinatat: 49°28′27″V 5°57′30″L / 49.4742°V 5.9583°L / 49.4742; 5.9583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Audruicq
Ndërbashkësia Région d'Audruicq
Kryetari Nicole Chevalier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.44 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 4741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62370
INSEE 62057


Audruicq është një komunëFrancë. Audruicq bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4741 banorë dhe sipërfaqe 14.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]