Auflance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auflance
Komunë
noform
Pamje nga Auflance
Stema_figura
Vendndodhja
Auflance is located in Franca
Auflance
Auflance
49°37′03″V 5°17′17″L / 49.617535°V 5.288104°L / 49.617535; 5.288104Koordinatat: 49°37′03″V 5°17′17″L / 49.617535°V 5.288104°L / 49.617535; 5.288104
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Carignan
Ndërbashkësia Trois Cantons
Kryetari Sabrina Thiébault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.16 km2
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08029


Auflance është një komunëFrancë. Auflance bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 6.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]