Augan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augan
Komunë
noform
Pamje nga Augan
Stema_figura
Vendndodhja
Augan is located in Franca
Augan
Augan
47°55′14″V 2°16′37″P / 47.920556°V 2.276944°P / 47.920556; -2.276944Koordinatat: 47°55′14″V 2°16′37″P / 47.920556°V 2.276944°P / 47.920556; -2.276944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Guer
Ndërbashkësia Pays de Guer
Kryetari Michel Ruaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.93 km2
Popullsia 1430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56800
INSEE 56006


Augan është një komunëFrancë. Augan bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1430 banorë dhe sipërfaqe 40.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale