Auge, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auge
Komunë
noform
Pamje nga Auge
Stema_figura
Vendndodhja
Auge is located in Franca
Auge
Auge
49°51′41″V 4°16′15″L / 49.8614°V 4.2708°L / 49.8614; 4.2708Koordinatat: 49°51′41″V 4°16′15″L / 49.8614°V 4.2708°L / 49.8614; 4.2708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Signy-le-Petit
Ndërbashkësia Ardennes Thiérache
Kryetari Jean-Yves Chevanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08030


Auge është një komunëFrancë. Auge bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]