Augerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augerolles
Komunë
Vendndodhja
Augerolles is located in Franca
Augerolles
Augerolles
45°43′25″V 3°37′03″L / 45.723611°V 3.6175°L / 45.723611; 3.6175Koordinatat: 45°43′25″V 3°37′03″L / 45.723611°V 3.6175°L / 45.723611; 3.6175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Thiers
Kantoni Courpière
Ndërbashkësia Pays de Courpière
Kryetari Roger Chapet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.01 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 893 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63930
INSEE 63016


Augerolles është një komunëFrancë. Augerolles bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 893 banorë dhe sipërfaqe 33.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]