Augicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augicourt
Komunë
Vendndodhja
Augicourt is located in Franca
Augicourt
Augicourt
47°46′29″V 5°53′55″L / 47.7747°V 5.8986°L / 47.7747; 5.8986Koordinatat: 47°46′29″V 5°53′55″L / 47.7747°V 5.8986°L / 47.7747; 5.8986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Combeaufontaine
Ndërbashkësia Les Hauts du Val de Saône
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.06 km2
Popullsia 178 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70500
INSEE 70035


Augicourt është një komunëFrancë. Augicourt bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 9.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]