Augirein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augirein
Komunë
noform
Pamje nga Augirein
Vendndodhja
Augirein is located in Franca
Augirein
Augirein
42°55′57″V 0°55′03″L / 42.9325°V 0.9175°L / 42.9325; 0.9175Koordinatat: 42°55′57″V 0°55′03″L / 42.9325°V 0.9175°L / 42.9325; 0.9175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Castillonnais
Kryetari Charles Daffis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.84 km2
Lartësia 634 m (m.n.d.)
Popullsia 64 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9800
INSEE 9027


Augirein është një komunëFrancë. Augirein bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 9.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]