Augnat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augnat
Komunë
Vendndodhja
Augnat is located in Franca
Augnat
Augnat
45°24′45″V 3°10′58″L / 45.4125°V 3.1828°L / 45.4125; 3.1828Koordinatat: 45°24′45″V 3°10′58″L / 45.4125°V 3.1828°L / 45.4125; 3.1828
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Ardes
Ndërbashkësia Ardes Communauté
Kryetari Pascale Brun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.54 km2
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63340
INSEE 63017


Augnat është një komunëFrancë. Augnat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 9.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augnat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale