Aujols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujols
Komunë
noform
Pamje nga Aujols
Stema_figura
Vendndodhja
Aujols is located in Franca
Aujols
Aujols
44°00′04″V 3°35′14″L / 44.0011°V 3.5872°L / 44.0011; 3.5872Koordinatat: 44°00′04″V 3°35′14″L / 44.0011°V 3.5872°L / 44.0011; 3.5872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Lalbenque
Ndërbashkësia Pays de Lalbenque
Kryetari Jean-Claude Ausset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.43 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46090
INSEE 46010


Aujols është një komunëFrancë. Aujols bën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 16.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aujols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale