Aulan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulan
Komunë
noform
Pamje nga Aulan
Vendndodhja
Aulan is located in Franca
Aulan
Aulan
44°13′23″V 5°25′44″L / 44.223056°V 5.428889°L / 44.223056; 5.428889Koordinatat: 44°13′23″V 5°25′44″L / 44.223056°V 5.428889°L / 44.223056; 5.428889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Séderon
Ndërbashkësia Hautes Baronnies
Kryetari Annie Feuillas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.55 km2
Popullsia 4 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26570
INSEE 26018


Aulan është një komunëFrancë. Aulan bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4 banorë dhe sipërfaqe 10.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aulan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale