Aulhat-Saint-Privat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulhat-Saint-Privat
Komunë
Vendndodhja
Aulhat-Saint-Privat is located in Franca
Aulhat-Saint-Privat
Aulhat-Saint-Privat
45°34′26″V 3°18′47″L / 45.573889°V 3.313056°L / 45.573889; 3.313056Koordinatat: 45°34′26″V 3°18′47″L / 45.573889°V 3.313056°L / 45.573889; 3.313056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Issoire
Ndërbashkësia Coteaux de l'Allier
Kryetari Gérard Thévier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.56 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 329 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63500
INSEE 63018


Aulhat-Saint-Privat është një komunëFrancë. Aulhat-Saint-Privat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 329 banorë dhe sipërfaqe 8.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]