Aulnat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnat is located in Franca
Aulnat
Aulnat
45°48′39″V 3°10′06″L / 45.8108°V 3.1683°L / 45.8108; 3.1683Koordinatat: 45°48′39″V 3°10′06″L / 45.8108°V 3.1683°L / 45.8108; 3.1683
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Gerzat
Ndërbashkësia Clermont Communauté
Kryetari Didier Laville
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.21 km2
Lartësia 329 m (m.n.d.)
Popullsia 3981 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63510
INSEE 63019


Aulnat është një komunëFrancë. Aulnat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3981 banorë dhe sipërfaqe 4.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aulnat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale