Aulnay, Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay
Komunë
noform
Pamje nga Aulnay
Vendndodhja
Aulnay is located in Franca
Aulnay
Aulnay
48°28′24″V 4°24′23″L / 48.4733°V 4.4064°L / 48.4733; 4.4064Koordinatat: 48°28′24″V 4°24′23″L / 48.4733°V 4.4064°L / 48.4733; 4.4064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Chavanges
Ndërbashkësia Chavengeois
Kryetari Jacky Cartier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.44 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10240
INSEE 10017


Aulnay është një komunëFrancë. Aulnay bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 10.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]