Aulnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnois
Komunë
noform
Pamje nga Aulnois
Vendndodhja
Aulnois is located in Franca
Aulnois
Aulnois
48°15′29″V 5°47′05″L / 48.258056°V 5.784722°L / 48.258056; 5.784722Koordinatat: 48°15′29″V 5°47′05″L / 48.258056°V 5.784722°L / 48.258056; 5.784722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Bulgnéville
Ndërbashkësia Bulgnéville entre Xaintois et Bassigny
Kryetari Alain Mougenel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.44 km2
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Popullsia 146 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88017


Aulnois është një komunëFrancë. Aulnois bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 4.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aulnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale