Aulnoy-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnoy-sur-Aube
Komunë
Vendndodhja
Aulnoy-sur-Aube is located in Franca
Aulnoy-sur-Aube
Aulnoy-sur-Aube
47°50′01″V 5°02′01″L / 47.833611°V 5.033611°L / 47.833611; 5.033611Koordinatat: 47°50′01″V 5°02′01″L / 47.833611°V 5.033611°L / 47.833611; 5.033611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Auberive
Ndërbashkësia Quatre Vallées
Kryetari Bernard Odin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 56 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52160
INSEE 52028


Aulnoy-sur-Aube është një komunëFrancë. Aulnoy-sur-Aube bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 9.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]