Aulnoye-Aymeries

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnoye-Aymeries
Komunë
noform
Pamje nga Aulnoye-Aymeries
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnoye-Aymeries is located in Franca
Aulnoye-Aymeries
Aulnoye-Aymeries
43°11′32″V 0°49′14″L / 43.1922°V 0.8206°L / 43.1922; 0.8206Koordinatat: 43°11′32″V 0°49′14″L / 43.1922°V 0.8206°L / 43.1922; 0.8206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Berlaimont
Ndërbashkësia Maubeuge Val de Sambre
Kryetari Bernard Baudoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.66 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 8832 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59620
INSEE 59033


Aulnoye-Aymeries është një komunëFrancë. Aulnoye-Aymeries bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 8832 banorë dhe sipërfaqe 8.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]