Aulos, Ariège

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulos
Komunë
noform
Pamje nga Aulos
Vendndodhja
Aulos is located in Franca
Aulos
Aulos
42°47′36″V 1°40′33″L / 42.7933°V 1.6758°L / 42.7933; 1.6758Koordinatat: 42°47′36″V 1°40′33″L / 42.7933°V 1.6758°L / 42.7933; 1.6758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Les Cabannes
Ndërbashkësia Vallées d'Ax
Kryetari Jean-Yves Cencigh
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.04 km2
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Popullsia 55 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9310
INSEE 9028


Aulos është një komunëFrancë. Aulos bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 55 banorë dhe sipërfaqe 1.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]