Aumagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumagne
Komunë
Vendndodhja
Aumagne is located in Franca
Aumagne
Aumagne
43°36′14″V 3°35′57″L / 43.6039°V 3.5992°L / 43.6039; 3.5992Koordinatat: 43°36′14″V 3°35′57″L / 43.6039°V 3.5992°L / 43.6039; 3.5992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Saint-Hilaire-de-Villefranche
Ndërbashkësia canton de Saint-Hilaire-de-Villefranche
Kryetari René Escloupier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.5 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 671 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17770
INSEE 17025


Aumagne është një komunëFrancë. Aumagne bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 671 banorë dhe sipërfaqe 20.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale