Aumelas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumelas
Komunë
noform
Pamje nga Aumelas
Stema_figura
Vendndodhja
Aumelas is located in Franca
Aumelas
Aumelas
43°28′01″V 3°27′49″L / 43.4669°V 3.4636°L / 43.4669; 3.4636Koordinatat: 43°28′01″V 3°27′49″L / 43.4669°V 3.4636°L / 43.4669; 3.4636
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Lodève
Kantoni Gignac
Ndërbashkësia Vallée de l'Hérault
Kryetari Michel Saintpierre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.26 km2
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Popullsia 469 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34230
INSEE 34016


Aumelas është një komunëFrancë. Aumelas bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 469 banorë dhe sipërfaqe 58.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumelas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale