Aumerval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumerval
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aumerval is located in Franca
Aumerval
Aumerval
43°59′31″V 3°30′16″L / 43.9919°V 3.5044°L / 43.9919; 3.5044Koordinatat: 43°59′31″V 3°30′16″L / 43.9919°V 3.5044°L / 43.9919; 3.5044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Heuchin
Ndërbashkësia Pernois
Kryetari Michel Crépin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62550
INSEE 62058


Aumerval është një komunëFrancë. Aumerval bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 3.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]