Aumeville-Lestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumeville-Lestre
Komunë
noform
Pamje nga Aumeville-Lestre
Vendndodhja
Aumeville-Lestre is located in Franca
Aumeville-Lestre
Aumeville-Lestre
49°52′59″V 1°55′01″L / 49.883°V 1.917°L / 49.883; 1.917Koordinatat: 49°52′59″V 1°55′01″L / 49.883°V 1.917°L / 49.883; 1.917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Quettehou
Ndërbashkësia Val de Saire
Kryetari Bernard Gosselin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.44 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50630
INSEE 50022


Aumeville-Lestre është një komunëFrancë. Aumeville-Lestre bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 2.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]