Aumont-en-Halatte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumont-en-Halatte
Komunë
Vendndodhja
Aumont-en-Halatte is located in Franca
Aumont-en-Halatte
Aumont-en-Halatte
47°03′34″V 5°20′59″L / 47.0594°V 5.3497°L / 47.0594; 5.3497Koordinatat: 47°03′34″V 5°20′59″L / 47.0594°V 5.3497°L / 47.0594; 5.3497
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Senlis
Ndërbashkësia Pays de Senlis
Kryetari Isabelle Dautry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.83 km2
Lartësia 99 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60300
INSEE 60028


Aumont-en-Halatte është një komunëFrancë. Aumont-en-Halatte bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 537 banorë dhe sipërfaqe 6.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]