Aunac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunac
Komunë
noform
Pamje nga Aunac
Vendndodhja
Aunac is located in Franca
Aunac
Aunac
47°06′58″V 3°41′57″L / 47.1161°V 3.6992°L / 47.1161; 3.6992Koordinatat: 47°06′58″V 3°41′57″L / 47.1161°V 3.6992°L / 47.1161; 3.6992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Mansle
Ndërbashkësia Pays Manslois
Kryetari Anne-Marie Cheminade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 346 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16460
INSEE 16023


Aunac është një komunëFrancë. Aunac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 346 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aunac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale