Aunay-en-Bazois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Aunay-en-Bazois is located in Franca
Aunay-en-Bazois
47°06′58″V 3°41′57″L / 47.116111°V 3.699167°L / 47.116111; 3.699167Koordinatat: 47°06′58″V 3°41′57″L / 47.116111°V 3.699167°L / 47.116111; 3.699167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Château-Chinon
Kantoni Châtillon-en-Bazois
Ndërbashkësia Le Bazois
Kryetari Daniel Baudier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.16 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 58017


Aunay-en-Bazois është një komunëFrancë. Aunay-en-Bazois bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 273 banorë dhe sipërfaqe 45.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]