Aups

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aups
Komunë
noform
Pamje nga Aups
Stema_figura
Vendndodhja
Aups is located in Franca
Aups
Aups
49°56′44″V 1°19′50″L / 49.9456°V 1.3306°L / 49.9456; 1.3306Koordinatat: 49°56′44″V 1°19′50″L / 49.9456°V 1.3306°L / 49.9456; 1.3306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Aups
Kryetari Antoine Faure
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.15 km2
Lartësia 505 m (m.n.d.)
Popullsia 2089 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83630
INSEE 83007


Aups është një komunëFrancë. Aups bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2089 banorë dhe sipërfaqe 64.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aups – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale