Auquemesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auquemesnil
Komunë
Vendndodhja
Auquemesnil is located in Franca
Auquemesnil
Auquemesnil
43°34′02″V 1°03′30″L / 43.5672°V 1.0583°L / 43.5672; 1.0583Koordinatat: 43°34′02″V 1°03′30″L / 43.5672°V 1.0583°L / 43.5672; 1.0583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Envermeu
Ndërbashkësia Petit Caux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.34 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 299 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76630
INSEE 76037


Auquemesnil është një komunëFrancë. Auquemesnil bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 299 banorë dhe sipërfaqe 6.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]