Jump to content

Normandia e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Haute-Normandie)
Normandia e Epërme
Location of Normandia e Epërme
Popullsia
 • Gjithsej1 839 393
Faqja zyrtareregion-haute-normandie.com

Normandia e Epërme (frën:Haute-Normandie ) është një rajon administrativ i Francës i krijuar në vitin 1956. Rajoni përbëhet nga dy departamente, prefktura dhe qyteti më i madh i rajonit është Rouen. Egzistojnë dy Normandi Normandia e Epërme dhe Normandia e Poshtme.
Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]