Burgonja-Franche-Comté

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burgonja-Franche-Comté
Location of Burgonja-Franche-Comté
Popullsia
 • Total2.820.623
Faqja zyrtarebourgognefranchecomte.fr

Fjala Burgonja-Franche-Comté (frëngjisht: Bourgogne-Franche-Comté, arpitan: Borgogne-Franche-Comtât) rrjedh që nga koha e mesme, dhe në anën tjetër që nga krijimi i regjionit Françes në vitin 2014 me formimin e rajonet Burgonja dhe Franche-Comté. Regjioni kufizohet me Zvicrën.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.