Jump to content

Pikardia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pikardia
Location of Pikardia
Popullsia
 • Gjithsej1 918 155
Faqja zyrtarecr-picardie.fr

Pikardia (frë;Picardie), (shqiptimi frëngjisht: [pi.kaʁ.di]) është një rajon administrativ i Francës në veri të Francës. Rajoni përbëhet nga tri departamente, prefktura dhe qyteti kryesor i rajonit është Amiens.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]