Auray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auray
Komunë
noform
Pamje nga Auray
Stema_figura
Vendndodhja
Auray is located in Franca
Auray
Auray
47°40′07″V 2°58′53″P / 47.668612°V 2.981389°P / 47.668612; -2.981389Koordinatat: 47°40′07″V 2°58′53″P / 47.668612°V 2.981389°P / 47.668612; -2.981389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Lorient
Kantoni Auray
Ndërbashkësia Pays d'Auray
Kryetari Michel Le Scouarnec
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.91 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 12187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56400
INSEE 56007


Auray është një komunëFrancë. Auray bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 12187 banorë dhe sipërfaqe 6.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale