Aure, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aure
Komunë
noform
Pamje nga Aure
Vendndodhja
Aure is located in Franca
Aure
Aure
49°16′29″V 4°38′11″L / 49.274722°V 4.636389°L / 49.274722; 4.636389Koordinatat: 49°16′29″V 4°38′11″L / 49.274722°V 4.636389°L / 49.274722; 4.636389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Monthois
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Michel Cartelet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.72 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 49 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08031


Aure është një komunëFrancë. Aure bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 12.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]