Aureilhan, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aureilhan
Komunë
noform
Pamje nga Aureilhan
Vendndodhja
Aureilhan is located in Franca
Aureilhan
Aureilhan
44°13′15″V 1°12′13″P / 44.220833°V 1.203611°P / 44.220833; -1.203611Koordinatat: 44°13′15″V 1°12′13″P / 44.220833°V 1.203611°P / 44.220833; -1.203611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Mimizan
Ndërbashkësia CC de Mimizan
Kryetari Michèle Birochau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.51 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 884 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40200
INSEE 40019


Aureilhan është një komunëFrancë. Aureilhan bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 884 banorë dhe sipërfaqe 11.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]