Aurières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurières
Komunë
Vendndodhja
Aurières is located in Franca
Aurières
Aurières
43°39′57″V 5°09′30″L / 43.6658°V 5.1583°L / 43.6658; 5.1583Koordinatat: 43°39′57″V 5°09′30″L / 43.6658°V 5.1583°L / 43.6658; 5.1583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Rochefort-Montagne
Ndërbashkësia Rochefort-Montagne
Kryetari Alain Fargeix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.09 km2
Lartësia 1004 m (m.n.d.)
Popullsia 295 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63210
INSEE 63020


Aurières është një komunëFrancë. Aurières bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 11.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]