Auriac-l'Église

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac-l'Église
Komunë
noform
Pamje nga Auriac-l'Église
Vendndodhja
Auriac-l'Église is located in Franca
Auriac-l'Église
Auriac-l'Église
43°31′30″V 1°49′37″L / 43.525°V 1.8269°L / 43.525; 1.8269Koordinatat: 43°31′30″V 1°49′37″L / 43.525°V 1.8269°L / 43.525; 1.8269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Saint-Flour
Kantoni Massiac
Ndërbashkësia Pays de Massiac
Kryetari Vivien Batifoulier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.73 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15500
INSEE 15013


Auriac-l'Église është një komunëFrancë. Auriac-l'Église bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 19.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]