Aurice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurice
Komunë
noform
Pamje nga Aurice
Stema_figura
Vendndodhja
Aurice is located in Franca
Aurice
Aurice
43°48′54″V 0°36′13″P / 43.815°V 0.603611°P / 43.815; -0.603611Koordinatat: 43°48′54″V 0°36′13″P / 43.815°V 0.603611°P / 43.815; -0.603611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Saint-Sever
Ndërbashkësia Cap de Gascogne
Kryetari Francis Cazaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.31 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 645 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40500
INSEE 40020


Aurice është një komunëFrancë. Aurice bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 645 banorë dhe sipërfaqe 17.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aurice – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale