Auriol, Bouches-du-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriol
Komunë
noform
Pamje nga Auriol
Stema_figura
Vendndodhja
Auriol is located in Franca
Auriol
Auriol
43°32′20″V 0°08′14″P / 43.5389°V 0.1372°P / 43.5389; -0.1372Koordinatat: 43°32′20″V 0°08′14″P / 43.5389°V 0.1372°P / 43.5389; -0.1372
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Marseille
Kantoni Roquevaire
Ndërbashkësia Pays d'Aubagne et de l'Etoile
Kryetari Danièle Garcia-Jacquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.64 km2
Lartësia 380 m (m.n.d.)
Popullsia 11764 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13390
INSEE 13007


Auriol është një komunëFrancë. Auriol bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 11764 banorë (regjistrimi 2010) dhe sipërfaqe 44.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]