Aurons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurons
Komunë
noform
Pamje nga Aurons
Stema_figura
Vendndodhja
Aurons is located in Franca
Aurons
Aurons
44°45′13″V 3°43′41″L / 44.7536°V 3.7281°L / 44.7536; 3.7281Koordinatat: 44°45′13″V 3°43′41″L / 44.7536°V 3.7281°L / 44.7536; 3.7281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Aix-en-Provence
Kantoni Pélissanne
Ndërbashkësia Salon-Étang de Berre-Durance
Kryetari André Bertero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.82 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13121
INSEE 13008


Aurons është një komunëFrancë. Aurons bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 12.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aurons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale