Aussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussac
Komunë
noform
Pamje nga Aussac
Stema_figura
Vendndodhja
Aussac is located in Franca
Aussac
Aussac
43°09′11″V 1°01′07″L / 43.1531°V 1.0186°L / 43.1531; 1.0186Koordinatat: 43°09′11″V 1°01′07″L / 43.1531°V 1.0186°L / 43.1531; 1.0186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Cadalen
Ndërbashkësia Tarn and Dadou
Kryetari Jean Tayac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81600
INSEE 81020


Aussac është një komunëFrancë. Aussac bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aussac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale